Управління оборонної роботи,

забезпечення законності та правопорядку

 

юридична адреса: майдан Незалежності, 2, місто Суми, 40000

фактичне розташування: вулиця Першотравнева, 29, місто Суми, 40000

тел. (0542) 70-13-53
e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ НА СУМЩИНІ: НЕОБХІДНО БІЛЬШЕ АКТИВНОЇ ТА ПОТУЖНОЇ СПІВПРАЦІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ, ВІЙСЬКОВИХ КОМІСАРІАТІВ ТА ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Сергій БАННІКОВ під час відеоселекторної нарадиз головами райдержадміністрацій, міськими головами, керівниками обласного військкомату щодо проведення призову на строкову службу в 2020 році

«Виконання планів строкового призову – це спільна відповідальність органів державної влади та військового управління. Строкова служба у Збройних Силах є обов’язком для громадян України, а ухиляння від неї передбачає відповідальність перед законом», – зауважив посадовець. 

Як повідомив заступник військового комісара обласного військового комісаріату Юрій ОНОПКО, протягом цього тижня для явки до військових комісаріатів громадянам призивного віку було вручено 3485 повісток. З’явились за викликом 3404 особи, що на 567 осіб більше в порівнянні з минулим тижнем. 

Наразі за результатами медогляду визнано придатними до проходження строкової військової служби 200 призовників. 

Найкраще з весняним призовом справляються Великописарівський (80% від планового завдання), Роменський (71%), Сумський (59%) райони та м. Охтирка (56%).

Сергій Банніков зосередив увагу усіх учасників наради на виконанні завдань, що поставлені для військкомату та органів влади. Заступник голови облдержадміністрації наголосив, що для цього потрібна тісна взаємодія між військовими комісаріатами, місцевими органами самоврядування та правоохоронними органами.  Також він звернувся до всіх присутніх із проханням мобілізувати всі сили, аби на достойному рівні провести призовну кампанію.

За результатами наради були напрацьовані конкретні дії та заходи для якісного й ефективного проведення призову громадян на Сумщині, а також обговорено питання комунікації між військовим комісаріатом та правоохоронними органами.

Варто зазначити, що як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби не залучатимуться до виконання завдань у районі проведення Операції об’єднаних сил.

Довідково. Держава подбала про соціальні гарантії та мотиваційний пакет для громадян, призваних на строкову військову службу: при призові виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня поточного року (у 2020 році – 4,2 тис. гривень); на час строкової військової служби зберігаються робоче місце та середній заробіток особам (в особливий період), за умови офіційного працевлаштування до призову; військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та військовою формою одягу згідно зі встановленими нормами; щомісяця виплачується грошеве забезпечення у розмірі 350 – 700 грн (залежно від військового звання та посади); при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8 посадових окладів (від 2 800 до 5 600 грн залежно від військового звання та посади).

Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 4 200 – до 8 400 грн); кожному військовослужбовцю строкової військової служби надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.